Porady adwokackie odnośnie spraw spadkowych są bardzo ważne jeśli chcemy zadbać o nasze finanse po śmierci bliskiej osoby.

W takim przypadku prawnik może pomóc między innymi w

  • stwierdzeniu nabycia spadku
  • działu spadku
  • uznaniu kogoś za niegodnego dziedziczenia
  • walce o zachowek

I wielu innych kwestiach związanych z taką okolicznością.

Warto jednak od razu zaznaczyć, że każda z tych spraw cechuje się nieco innym charakterem. Stwierdzenie nabycia spadku na przykład odbywa się w drodze postępowanie, którego głównym celem jest ustalenie kto i w jakiej części odziedziczy majątek po zmarłym. I chociaż tego typu ustalenia prowadzone są przed sądem lub notariuszem, to pomoc prawna w tym zakresie zawsze będzie mile widziana.

Pamiętać należy bowiem o tym, że chociaż jest to gatunek postępowania niespornego, to praktyka życiowa pokazuje, że często dochodzi na tym gruncie do nieporozumień pomiędzy interesariuszami. Wówczas bez wsparcia prawnika bardzo ciężko byłoby nam więc samodzielnie dochodzić swoich racji.

Warto podkreślić również, że dobra i renomowana kancelaria prawnicza specjalizująca się w sprawach dotyczących spadków kompleksowo przygotowuje swojego klienta do całego procesu. Dzięki temu nawet jeśli dochodzi do walki o spadek, to klienci mogą być w stu procentach pewni, że ich interesy zostały należycie zabezpieczone. No dobrze, a ile kosztować będzie taka pomoc prawna przy spadku? Cóż tutaj wiele zależy od kilku czynników, takich jak, chociażby renoma danego prawnika, lokalizacja kancelarii, czy też stopień skomplikowania powstałego sporu. Ponadto ważne jest też to, czy zmarły zachował wszelkie niezbędne dokumenty poświadczające własność.

Bez względu jednak na koszty, trzeba pamiętać, że pomoc prawnika w takim przypadku jest praktycznie bezcenna. Bez niej bardzo trudno byłoby podejmować bowiem skuteczne kroki w walce o spadek. Z tego powodu wybierając adwokata, stawiajmy na jak najbardziej doświadczonego fachowca. Dzięki takiej strategii znacząco zwiększymy swoje szanse na sukces w tym aspekcie w czym pomoże właśnie dobry adwokat.